Konferencja Credit Risk 2017

with Brak komentarzy
19 kwietnia 2017 r.
 
Zarządzanie ryzykiem kredytowym jest niezbędne dla poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa i utrzymania płynności finansowej. Wiedza na temat metod zarządzania ryzykiem kredytowym, kompetencje do oceny i minimalizowania ryzyka kredytowego tak, żeby nie zabić sprzedaży, umiejętność wykorzystywania narzędzi ograniczających ryzyko kredytowe będą tematem konferencji Credit Risk 2017.

 

Większość firm boryka się z nieterminowymi płatnościami od swoich kontrahentów. Ma to wpływ na ich płynność finansową, na możliwości rozwoju, na konkurencyjność na rynku. Udział w konferencji Credit Risk 2017 i kontakt z ekspertami z dziedziny zarządzania ryzykiem kredytowym jest doskonałym sposobem na rozszerzenie wiedzy specjalistycznej i zdobycie nowych kompetencji.

 

Wydarzenie będzie miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji na najbardziej aktualne tematy dotyczące zarządzania ryzykiem kredytowym B2B. Odbędzie się w piątek 2 czerwca w Krakowie w hotelu Park Inn by Radisson, ul, Monte Cassino 2.

 

Tematy poruszane podczas Credit Risk 2017

 

  • Metodologia oceny ryzyka kredytowego – trendy, praktyka, teoria, narzędzia, modelowanie ryzyka
  • Rola ekspertów oraz zarządzających ryzykiem kredytowym w nowoczesnej firmie – relacje z innymi działami w firmie, kompetencje, rozwój zawodowy
  • Narzędzie ograniczające ryzyko kredytowe – ograniczenie ryzyka a zachowanie bieżącej płynności i długoterminowej wypłacalności
  • Polskie firmy na rynkach międzynarodowych – jak sprzedawać bezpiecznie?
  • Specyfika oceny wiarygodności kredytowej w zależności od branży, kraju czy regionu świata
  • Nowe technologie w zarządzaniu ryzykiem kredytu kupieckiego – FinTech, InsurTech
  • Ryzyko zza Odry - Żądanie zwrotu pieniędzy w ramach postępowania upadłościowego. Po raz pierwszy eksperci z Risk Man przedstawią zagrożenia dla Polskiego przedsiębiorcy płynące z regulacji niemieckiego prawa upadłościowego.

Szczegółowy program spotkania będzie opublikowany wkrótce na stronie www.CreditRisk.pl

 

Kogo zapraszamy

 

  • Właścicieli firm
  • Ekspertów oraz zarządzających: działami finansowymi, oceny ryzyka kredytowego, kontroli kredytowej, zarządzania ryzykiem, kontrolingu finansowego, monitoringu należności, windykacji, zarządzania gotówką (treasury)
  • Dostawców rozwiązań oraz narzędzi do zarządzania ryzykiem kredytowym: wywiadownie gospodarcze, biura informacji gospodarczej, ubezpieczycieli, faktorów, firmy windykacyjne, kancelarie prawne, firmy doradcze, firmy IT

 

Kim są prelegenci

 

Zagadnienia z zakresu zarządzania ryzykiem kredytowym będą przedstawiać eksperci trade finance, zarządzania należnościami, ubezpieczeń należności, windykacji, monitoringu i kontroli należności, tworzenia modeli skoringowych, zwiększania efektywności procesów windykacji, programów treningowych i motywacyjnych dla windykatorów. No i ja.

Będę przedstawiać funkcje i korzyści z ubezpieczenia należności na wielu przykładach umów ubezpieczenia z przedsiębiorcami małymi, średnimi i dużymi, eksportującymi i sprzedającymi na rynku krajowym. Przedstawię ofertę ubezpieczeń pięciu podstawowych ubezpieczycieli kredytu kupieckiego na rynku polskim. Jako niezależny ekspert bezstronnie odniosę się do zalet i wad polis, wskażę elementy, które mogą być trudne i grozić odmową wypłaty odszkodowania. Wyjaśnię jakie warunki powinien spełniać kontrakt zawierany z partnerami z krajów takich jak Rosja, Ukraina, Białoruś czy Kazachstan, powiem jakie wymagania stawia ubezpieczyciel i co one oznaczają. Obecni na konferencji otrzymają specjalnie przygotowane materiały dotyczące warunków ochrony należności. Postaram się omawiać te trudne tematy przystępnym językiem.

 

Zapraszamy do rejestrowania się na konferencję na stronie www.CreditRisk.pl

 

Relację z konferencji opublikowałam TUTAJ.