Konferencja Credit Risk 2017

with Brak komentarzy
19 kwietnia 2017 r.
 
Zarządzanie ryzykiem kredytowym jest niezbędne dla poprawy funkcjonowania przedsiębiorstwa i utrzymania płynności finansowej. Wiedza na temat metod zarządzania ryzykiem kredytowym, kompetencje do oceny i minimalizowania ryzyka kredytowego tak, żeby nie zabić sprzedaży, umiejętność wykorzystywania narzędzi ograniczających ryzyko kredytowe będą tematem konferencji Credit Risk 2017.

 

Większość firm boryka się z nieterminowymi płatnościami od swoich kontrahentów. Ma to wpływ na ich płynność finansową, na możliwości rozwoju, na konkurencyjność na rynku. Udział w konferencji Credit Risk 2017 i kontakt z ekspertami z dziedziny zarządzania ryzykiem kredytowym jest doskonałym sposobem na rozszerzenie wiedzy specjalistycznej i zdobycie nowych kompetencji.

 

Wydarzenie będzie miejscem spotkania oraz otwartej dyskusji na najbardziej aktualne tematy dotyczące zarządzania ryzykiem kredytowym B2B. Odbędzie się w piątek 2 czerwca w Krakowie w hotelu Park Inn by Radisson, ul, Monte Cassino 2.

 

Tematy poruszane podczas Credit Risk 2017

 

  • Metodologia oceny ryzyka kredytowego – trendy, praktyka, teoria, narzędzia, modelowanie ryzyka
  • Rola ekspertów oraz zarządzających ryzykiem kredytowym w nowoczesnej firmie – relacje z innymi działami w firmie, kompetencje, rozwój zawodowy
  • Narzędzie ograniczające ryzyko kredytowe – ograniczenie ryzyka a zachowanie bieżącej płynności i długoterminowej wypłacalności
  • Polskie firmy na rynkach międzynarodowych – jak sprzedawać bezpiecznie?
  • Specyfika oceny wiarygodności kredytowej w zależności od branży, kraju czy regionu świata
  • Nowe technologie w zarządzaniu ryzykiem kredytu kupieckiego – FinTech, InsurTech
  • Ryzyko zza Odry - Żądanie zwrotu pieniędzy w ramach postępowania upadłościowego. Po raz pierwszy eksperci z Risk Man przedstawią zagrożenia dla Polskiego przedsiębiorcy płynące z regulacji niemieckiego prawa upadłościowego.

Szczegółowy program spotkania będzie opublikowany wkrótce na stronie www.CreditRisk.pl

 

Kogo zapraszamy

 

  • Właścicieli firm
  • Ekspertów oraz zarządzających: działami finansowymi, oceny ryzyka kredytowego, kontroli kredytowej, zarządzania ryzykiem, kontrolingu finansowego, monitoringu należności, windykacji, zarządzania gotówką (treasury)
  • Dostawców rozwiązań oraz narzędzi do zarządzania ryzykiem kredytowym: wywiadownie gospodarcze, biura informacji gospodarczej, ubezpieczycieli, faktorów, firmy windykacyjne, kancelarie prawne, firmy doradcze, firmy IT

 

Kim są prelegenci

 

Zagadnienia z zakresu zarządzania ryzykiem kredytowym będą przedstawiać eksperci trade finance, zarządzania należnościami, ubezpieczeń należności, windykacji, monitoringu i kontroli należności, tworzenia modeli skoringowych, zwiększania efektywności procesów windykacji, programów treningowych i motywacyjnych dla windykatorów. No i ja.

Będę przedstawiać funkcje i korzyści z ubezpieczenia należności na wielu przykładach umów ubezpieczenia z przedsiębiorcami małymi, średnimi i dużymi, eksportującymi i sprzedającymi na rynku krajowym. Przedstawię ofertę ubezpieczeń pięciu podstawowych ubezpieczycieli kredytu kupieckiego na rynku polskim. Jako niezależny ekspert bezstronnie odniosę się do zalet i wad polis, wskażę elementy, które mogą być trudne i grozić odmową wypłaty odszkodowania. Wyjaśnię jakie warunki powinien spełniać kontrakt zawierany z partnerami z krajów takich jak Rosja, Ukraina, Białoruś czy Kazachstan, powiem jakie wymagania stawia ubezpieczyciel i co one oznaczają. Obecni na konferencji otrzymają specjalnie przygotowane materiały dotyczące warunków ochrony należności. Postaram się omawiać te trudne tematy przystępnym językiem.

 

Zapraszamy do rejestrowania się na konferencję na stronie www.CreditRisk.pl