Excess of Loss – ochrona XL dla samodzielnych
Excess of loss to ochrona ubezpieczeniowa oparta na wdrożonych i funkcjonujących w Twojej firmie procedurach zarządzania należnościami.
Excess of loss to ochrona ubezpieczeniowa oparta na wdrożonych i funkcjonujących w Twojej firmie procedurach zarządzania należnościami.
Nowe pismo dla managerów kredytowych – Credit Manager Magazine. W pierwszym numerze polecam mój artykuł o oszustwach.
Faktoring z polisą klienta jest standardowym sposobem zabezpieczenia należności faktoringowych. Wymaga on jednak poinformowania ubezpieczyciela i uzgodnienia warunków współpracy trzech stron. Jak to działa? Na co zwrócić uwagę?
W marcu 2016 roku ukazał się raport Forum Obywatelskiego Rozwoju pt. “Zatory płatnicze: duży problem dla małych firm”. Przedstawiam podstawowe informacje i wnioski wynikające z lektury raportu.
Należności płatne w kredycie kupieckim muszą mieć określony na fakturze termin płatności. Czasem ten termin ulega zmianie już po wystawieniu faktury i zrealizowaniu dostawy, a nawet po uzgodnionym wcześniej terminie płatności. Co na to ubezpieczyciel?
Rola brokera w ubezpieczeniach należności jest nie do przecenienia. Nie ogranicza się ona tylko do pośrednictwa w zawarciu umowy ubezpieczenia, ale obejmuje również przeprowadzenie analizy ryzyka kredytu kupieckiego w firmie, doradztwo w zakresie zarządzania ryzykiem, szkolenia z obsługi polisy i wsparcie w likwidacji szkody.
Faktoring jest dobrą metodą na poprawienie płynności finansowej Twojej firmy i uniknięcie zatorów płatniczych. Ale faktoring to nie tylko finansowanie wierzytelności. To również prowadzenie rozliczeń z Twoimi kontrahentami, inkaso należności, windykacja opóźnionych płatności i przejęcie ryzyka niewypłacalności.
Zasadniczo w ubezpieczeniu chodzi o to, żeby zmniejszyć ryzyko i spać spokojnie. Jaki jest sens ubezpieczania należności? Jakie są korzyści z ubezpieczenia, a jakie są jego negatywne strony? Kiedy te korzyści są większe? Jak je zmaksymalizować, a jak ograniczyć minusy?
Faktoring to dobry sposób na poprawę płynności finansowej firmy i element skutecznego zarządzania należnościami. Umowa ubezpieczenia może stanowić zabezpieczenie faktoringu.
Kredyt kupiecki jest powszechnie stosowany w transakcjach handlowych między przedsiębiorstwami – B2B. W sklepie, jako osoba fizyczna kredytu kupieckiego raczej nie dostaniemy. Czym jest kredyt kupiecki? Dlaczego udzielasz go swojemu kontrahentowi? Komu sprzedasz na kredyt, a komu zaproponujesz przedpłatę? Dlaczego udzielanie kredytu kupieckiego jest ryzykowne?